Всесвітній день боротьби з ПНЕВМОНІЄЮ

12 листопада Всесвітній день боротьби з ПНЕВМОНІЄЮ

12 листопада - Всесвітній день боротьби з пневмонією!

12 листопада в Первомайському медичному фаховому коледжі відбулися заходи, присвячені Всесвітньому дню боротьби з пневмонією, які проводилися циклами основ медсестринства та терапевтичних дисциплін і акушерсько – гінекологічних та педіатричних дисциплін. В холі коледжу були виставлені проєктні роботи студентів у вигляді презентацій та газет, які знайомили всіх охочих з особливостями перебігу захворювання та сучасними методами діагностики і лікування.

На сьогоднішній день пневмонія вважається найбільш поширеною та серйозною інфекційною хворобою, яка є причиною високого рівня смертності дітей та людей похилого віку в усьому світі.

Причиною виникнення пневмонії найчастіше є бактерії, віруси, грибки та деякі найпростіші мікроорганізми. Зазвичай збудники поширюються повітряно-крапельним шляхом при кашлі або чханні.

Лікування пневмонії самостійно вкрай небезпечно. Лише лікар може підтвердити або спростувати діагноз і призначити відповідне лікування.

14 листопада Всесвітній день боротьби з цукровим діабетом

14 листопада в Первомайському медичному фаховому коледжі відбулися заходи, присвячені Всесвітньому дню боротьби з цукровим діабетом, які проводилися циклом основ медсестринства та терапевтичних дисциплін.

Це день, який служить нагадуванням всьому прогресивному людству про те, що поширеність захворювання невпинно зростає.

Всесвітній день боротьби з цукровим діабетом охоплює мільйони людей по всьому світу і об’єднує діабетичні громади 145 країн з благородною метою підвищення обізнаності про цукровий діабет та його ускладнення.

https://phc.org.ua/sites/default/files/uploads/images/garcinia-cambogia-diabetes.jpg

Встановлено, що число хворих на ЦД неуклінно зростає і подвоюється через кожні 15 років. Масові скринінгові обстеження показали, що в розвинених країнах тяжкими формами ЦД страждає від 2 до 4% населення. Крім того, ще у 4 – 6% виявляються латентні або прикордонні форми діабету, що позначаються як «порушення толерантності до глюкози».

 

За останні десять років поширеність ЦД в Україні збільшилася в півтора рази. Якщо врахувати те, що на кожен зареєстрований випадок доводиться два-три випадки недіагностованого захворювання, то ця цифра складатиме більш ніж 2-2,5 мільйона хворих.

В Україні діабет займає 3-тє місце за поширеністю після серцево – судинних захворювань та онкологіі. Бути обізнаним про ризики, ознаки і превентивні міри; регулярно перевіряти рівень глюкози в крові (норма 3.89-5.83) – мінімум, що всі ми маємо робити.