Безоплатна освітньо-консультаційна програма «Успішний старт: шлях підприємця» для осіб з інвалідністю.
Можливість: Безоплатна освітньо-консультаційна програма «Успішний старт: шлях підприємця» для осіб з інвалідністю.
Дата проведення програми: січень – лютий 2024 року (перший потік).
Організатор: Набір на навчальну програму «Успішний старт: шлях підприємця» проводить ВГО «Сила країни» в рамках проєкту «Успішний старт: підтримка підприємницьких ініціатив осіб з інвалідністю в умовах війни» за фінансової підтримки Фонду Абіліс. Всеукраїнська громадська організація «Сила країни», створена у 2011 році, для підтримки людей у складних життєвих обставинах. З 2020 року фокус організації змістився на допомогу особам з інвалідністю, їхнім родинам та жінкам, що потребують підтримки. Ознайомитися з діяльністю організації більш детально можна на веб-сайті організації (https://syla-krayini.com.ua/)
та у соціальних медіа (https://www.facebook.com/ngo.syla.krainy).
Мета проєкту: підтримка підприємницьких ініціатив осіб з інвалідністю в умовах війни” – розвиток підприємницьких навичок та навичок щодо бізнес-планування, розробки дієвої бізнес-моделі, залучення грантового фінансування у 50 осіб з інвалідністю віком від 18 років, які бажають започаткувати та/або розвивати власний бізнес в Україні.
Специфічний інноваційний фокус проєкту: освітньо-консультаційна програма для осіб з інвалідністю, що орієнтована на практичну роботу учасників проєкту щодо розробки дієвої бізнес-моделі власної справи, підготовки бізнес-плану та залучення грантового фінансування на свою підприємницьку діяльність.
Критерії відбору
До участі у проєкті запрошуються: особи з інвалідністю віком від 18 років з усієї України, що бажають розвивати підприємницьку справу в Україні та належать до однієї з вказаних категорій:
– бажають стати підприємцям та планують започаткувати власну справу;
– вже започаткували власну справу, однак, не мають значних успіхів, відповідно, потребують підвищення кваліфікації та консультаційної підтримки щодо розвитку бізнесу й залучення фінансової підтримки для його розвитку;
– мали/мають підприємницьку справу, що суттєво постраждала або була припинена внаслідок війни (ФОП, юридична особа), та бажають відновити бізнес або розпочати нову підприємницьку діяльність.
Учасники будуть відібрані на основі мотивації, готовності до навчання та практичної роботи над своєю бізнес-ідеєю.
Інформація про ключових спікерів:
Гуляєва Людмила – експертка з грантів та фвндрейзингу, авторка програми «Успішний старт: шлях підприємця» . Досвідчена бізнес-тренерка з досвідом понад 20 років викладання освітніх продуктів для представників бізнес-компаній, підприємців, громадського сектора за тематикою: залучення фінансових ресурсів для бізнесу та соціальних проектів, бізнес-планування, фандрейзинг, розробка й управління грантовими проектами, фінансові ринки ЄС та України. Кандидвтка економічних наук, доцентка кафедри фінансів Академії праці, соціальних відносин і туризму, асоційована дослідниця програми GMAF Массачусетського технологічного інституту, менеджерка проєктів ВГО «Сила країни». Авторка Телеграм-каналу «Грантові фішки».
Олійник Андрій – експерт із міжнародного менеджменту, підприємницької освіти та бізнес-планування. Автор навчальних програм і курсів з менеджменту, фандрейзингу, підприємництва. Доцент кафедри міжнародного менеджменту Державного торговельно-економічного університету. Кандидат економічних наук, сертифікований бізнес-аналітик і тренер із багаторічним досвідом роботи в освітніх та міжнародних проєктах.
Формат навчання: онлайн, платформа Zoom. Забезпечується переклад жестовою мовою.
Дедлайн подачі заявки: 25 грудня 2024 року.
Посилання для реєстрації учасників: https://forms.gle/vK729stqjT8SQDou7
Програма навчання:
- Модуль 1. Підприємницький шлях в умовах нестабільності та постійних викликів. Вступ до грантового фінансування підприємництва.
Заняття 1. Підприємець та підприємництво в сучасних умовах: люди, що змінюють світ.
Заняття 2. Бізнес-ідея: генерація та тестування.
Заняття 3. Побудова бізнес-моделі з використанням технології Canvas.
Заняття 4. Вступ до грантового фінансування. Детальний огляд грантових конкурсів Власна справа та Грант для ветеранів та членів їхніх сімей. Перевірка відповідності підприємця умовам грантового конкурсу. Ділова репутація.
- Модуль 2. Практикум з підготовки бізнес-плану та подання проєктної пропозиції на грант для бізнесу (на прикладі гранту Власна справа та Грант для ветеранів та членів їхніх сімей)
Заняття 5: Підготовка описової частини бізнес-плану: Бізнес та бізнес-ідея; Навички та компетенції.
Заняття 6. Підготовка описової частини бізнес-плану: Цільова аудиторія; Ринок та конкуренція; Плани продажів та маркетингу.
Заняття 7. Підготовка фінансової частини бізнес-плану: Структура плану надходжень та витрат; Планування надходжень.
Заняття 8. Підготовка фінансової частини бізнес-плану: Планування витрат проєкту, показників ефективності проєкту.
- Модуль 3. Консультаційна підтримка та пітчинг проєктів.
Заняття 9. Індивідуальна консультація учасників щодо роботи над бізнес-планом.
Заняття 10. Пітчінг проєктів.
Заняття 11. Індивідуальна консультація учасників щодо доопрацювання бізнес-планів за результатами пітчингу.
Заняття 12. Фінальна зустріч “Віртуальна кава: обмін досвідом, рефлексія, можливості на майбутнє”.
Контактна особа: керівниця проєкту Кравченко Олена,
+380676573080, [email protected].
Посилання на Google-папку із якісними віжуалами до релізу: https://drive.google.com/drive/folders/1cFZvXq75BZjLiz9c0JJRdJP3LEhYSctR?usp=sharing