Акція   «Подолаємо цукровий діабет разом»


14 листопада в Первомайському медичному фаховому коледжі відбулася акція   «Подолаємо цукровий діабет разом», присвячена Всесвітньому дню боротьби з цукровим діабетом. Цей день служить нагадуванням всьому прогресивному людству про серйозність проблеми цукрового діабету, необхідність ранньої діагностики хвороби, її ускладнення та можливості лікування.

Вперше Всесвітній день боротьби з цукровим діабетом був проведений IDF (Міжнародною діабетичною федерацією) і ВООЗ (Всесвітньою організацією охорони здоров’я) 14 листопада 1991 року для координації боротьби з цукровим діабетом у всьому світі. В Україні цей захід проводиться з 1997 року. 14 листопада — дата обрана в знак визнання заслуг одного із відкривачів інсуліну Фредеріка      Бантинга, який народився 14 листопада 1891 року.
Цукровий діабет входить в тріаду захворювань, які найчастіше приводять до інвалідності та смерті (атеросклероз, рак, цукровий діабет). Цукровий діабет збільшує смертність в 2-3 рази та скорочує тривалість життя.  В усьому світі більше 200 млн. людей хворі на діабет.
Роль медичної сестри в боротьбі з цукровим діабетом  не тільки важлива, а й значима, адже від неї залежить чітке виконання всіх рекомендацій лікаря пацієнтам із цукровим діабетом. Основне завдання  в лікуванні цукрового діабету – це досягнення компенсації хвороби.  Кожен медичний працівник незалежно від місця роботи чи спеціалізації  щоденно стикається  необхідністю вирішувати проблеми пацієнтів з даною паталогією.
Тому важливість знань з теми ЦД серед всіх студентів – майбутніх медичних працівників важко переоцінити.
Саме тому в нашому медичному коледжі особливу увагу приділють отриманню глибоких знань цієї патології студентами, розумінню якості проведення санпросвітницької роботи та наданню консультативної і медичної допомоги населенню.
 В рамках проведення Всесвітнього дня боротьби з цукровим діабетом цикловою комісією основ медсестринства та терапевтичних дисциплін було проведене тренінгове заняття серед студентів 2–3 курсів по оволодінню експрес методиками  визначення цукру  в крові за допомогою глюкометру, використання глюкотесту, тесту на визначення ацетону в сечі, а також застосування інсулінових шприц – ручок,  одноразових інсулінових шприців тощо. В холі коледжу відбулася виставка проектних робіт творчих груп студентів, присвячена сучасним методам діагностики та лікування цукрового діабету. Заходи пройшли жваво і цікаво з усвідомлення проблем діагностики і лікування  цукрового діабету та необхідності докладання зусиль кожним медичним працівником по   триманню діабету під контролем.